Jdi na obsah Jdi na menu
 


OCEÁN ....

 

.... při vyslovení tohoto jména, se mi i po letech zatají dech ... OCEÁN ... před 17-ti lety, to byl můj svět. Můj život. Moje všechno. Mé srdce, mou duši i stěny mého pokojíčku zaplavil Oceán.

 Pro 15-ti leté děvče, které hledá smysl života, smysl bytí, samo sebe...to bylo neuvěřitelné světlo v tom šedivém, divném, nechápajícím světě. Naděje. Naděje, že moje hledání má smysl, má dospívající dušička se zabalila do neuvěřitelně překrásných tónů a hledala co potřebovala v neuvěřitelných textech písní.

Ani nevím, jak to popsat, myslím, že to se ani popsat nedá a pochopí jen ten, kdo to prožil. Ani netuším, jestli si kluci z kapely vůbec uvědomovali, co pro nás znamenali. Možná ano, možná ne, škoda jen, že ta neuvěřitelná euforie a radost na jejich koncertech trvala tak krátce. Shalom bohužel nebyl Oceán. Nikdy už nic nebude jako Oceán.

Koncerty už dávno nejsou, každý z nich šel svou cestou, ale jejich hudba zůstává. Zůstává v mém srdci, v mojí duši. Můj pokojíček už nezdobí tmavé plakáty z časopisů, kazety s jejich hudbou si nepouštím celodenně :-), mám svůj život, svou rodinu, ale i po tolika letech, když slyším ty překrásné písně, uteču na chvilku před celým světem a zhostí se mně neuvěřitelný klid ...

Děkuju, že jsem tu "oceánskou" dobu mohla prožít.

 

M.K., 31.10.2007

  

      

Oceán + vlastnoruční podpisy

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlas...

(Jindra, 11. 8. 2012 23:04)

Nejsi sama, my, kteří jsme pluli na lodi jménem Oceán ti rozumíme, protože prožíváme podobné osudy, škoda jen, že se již nikdy neopráší tyto skvostné okamžiky života...

vzpomínky na Oceán a na Petra Muka

(Filip, 10. 4. 2011 10:56)

Skupina Oceán se sice vrátila na koncertní podia, ale bohužel už bez Petra Muka. Také já se vracím ve vzpomínkách a je to neuvěřitelné, že už to bude příští rok 20 let, kdy se kapela rozpadla. Nemám vůbec nic proti Shalomu, ani Petrově solové kariéře. Petr byl podle mého názoru jeden z nejlepších zpěváků u nás. Naštěstí jeho písně zůstali a tak už můžeme jen vzpomínat. Bylo to nádherné období. Marně sháním alba Dávná zem a Pyramida snů (obě v reedici z roku 2001) a také album 2 1/2. Koupím originál a nebo vypálené. Nemá někdo projekty Dušana Vozáryho - Déva a Lorien? Kontaktujte mě, pokud můžete nabídnout. Domluvíme se. Díky. Filip

koncert

(Dolik, 14. 2. 2011 23:34)

...je to neuveritelne!!! je to nejakych (docela dlouhych) cca 19 let co jsme tady vsichni poslouchali a parili na Oceány a jak se najednou zaciname zase vracet a znovu poslouchat to co nam bylo tehdy tak blizke...jsem rad ze nejsem sam!!! :-) Kluci na tu dobu to meli vic jak promakane...a styl oblekani, zmeny ucesu (za tak kratkou dobu) no proste super!!! Prosim nemate nekdo nahrane na dvd jejich koncerty??? Diky Dolik

Dali nám......Lék Světu

(ZenstatioN, 14. 12. 2010 21:48)

........pořád vzpomínám,možná teď ještě víc,ale já ty plakáty a fotky pořád mám,jen ne už na stěně....

OCEÁN

(Věra, 11. 11. 2010 20:04)

...ráda vzpomínám na doby kdy jsem vstávala i usínala s hudbou OCEÁNu.Dnes mi je 34 a mám rodinu,plakáty už nemám,ale stále mám takové ,,desky" kde mám spoustu vystřižků z novin a časopisů,knižky o OCEÁNu.Byl to kus našeho dospívání...

...OCEÁN.

(danča, 2. 8. 2010 17:32)

..ráda vzpomínám,tyhle vzpomínky mně nikdo neveme.
bylo to kus mého života,nádherné období.
...jen na malou chvilku se vrátit...

Díky

(navarra, 15. 2. 2010 15:38)

Nikdy bych nevěřila, že je někdo, kdo Oceán a všechno , co kolem něj tenkrát bylo, vidí a hlavně cítí ještě dnes naprosto stejně jako já. Díky za ten hřejivej pocit, kterej mě ovládl při čtení tohoto vyznání. Až mi slzy vyhrkly....Je to pravda....popsat se to nedá.

... mé vyznání

(Jiří Pavlas, 25. 1. 2010 22:11)

Krásné vyznání .... jako bych slyšel sebe. Není co dodat. Snad jen to, že v mém srdci navždy OCEÁN zůstane...

Fan club Oceán

(Míra, 6. 11. 2009 19:43)

Najdete nás na Facebooku.

New Ocean

(Petr, 30. 1. 2009 2:06)

Ahoj vsichni,je super,ze se Ocean vraci zpet.Honzik Vozary je muj vyborny kamarad a mam ho strasne moc rad.Drzim palce,bude to vyborny...Jdeme do toho!!!

V NADĚJI DNŮ I V NADĚJI SNŮ........

(Marika, 30. 12. 2008 22:25)

Je to už 17 let,kdy jsem poprvé zažila tu nádhernou euforii na mém prvním koncertu OCEÁNu a zažívala snad při každém slyšení jejich smyslných a nezapomenutelných písniček.Po necelých dvou letech jsem se nemohla vyrovnat s tím,že to kluci opravdu vzdali i přes výzvy a petice nás fanoušků.
Teď už mám svoji rodinu,ale i přes to na OCEÁN nikdy nezapomenu = dnes jsem si po dlouhé době poslechla "VYZNÁNÍ" a vpluly mi slzy do očí = mám OCEÁN v srdci a stále budu mít :-) .........
V NADĚJI DOUFÁM,ŽE "TEN ROZLUČKOVÝ" KONCERT OCEÁNU PŘECE JEN BUDE..............

KRÁSNÝ A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK OBOUM PETRŮM,DUŠANOVI+HONZOVI Z OCEÁNU A VŠEM OCEÁN FANS PŘEJE ZE SRDCE MARIKA

ocean je vo mne navzdy

(jeden z mnoha zo Slovenska, 17. 10. 2008 23:57)

Tak na tuto kapelku sa neda zabudnut ........... krasne spomienky, krasne zazitky, krasne chvile
s kamaratmi pri skvelej muzike, ktora nas spajala a zije v nas do dnes!!!
.......... o tom uz dnesna generacia nema
ani sajnu!!!

Verim a citim, ze sa chalani vratia!!!

Oceán

(Petr, 15. 10. 2008 20:00)

Každá generace má svji hudbu, ale na ten den kdy jsem prvné slyšel z rádia "zvonění" nemůžu dodnes zapomenout. Už je to snad 21 let. Bylo mi tehdy 17.

ů

Oceán žije v nás

(Monika, 4. 4. 2008 23:08)

Oceán pro mě znamená kus mého života,těžko můžu zapomenout na všechny ty krásné chvíle,kdy mi bylo 16 a Oceán byl mým životem.Ted je mi uz bohužel 34,mám svůj život,svou rodinu,ale přesto nikdy nezapomenu na Oceán.Když mi je smutno,pustím si CD(hlavne černé je nebe)a hned mi je líp.Vzpomínám na všechny ty časy,kdy moje duše byla volná a svobodná a moje euforie z koncertu se nedala ani slovy popsat.P.S.18.10 2008 je OCEÁN parties v Praze.

Oceán žije v nás

(Míša, 4. 4. 2008 22:03)

Teda to jsou krásný slova tady, uplně mi mluvíte z duše .... Ale stejně je zajímavý, že kdo kdysi třeba poslouchal např. duo Kotvald-Hložek (hrozná představa), po určité době sundal plakáty, magnetofonový pásky hodil do koše a už si na ně ani nevzpomene. Ale Oceán nás v té době vážně oslovil, byl to náš život a ta myšlenka mně asi nikdy neopustí. Tohle kdo nezažil - nepochopí. Škoda, že se asi nedočkáme alespoň jednoho vzpomínkového koncertu.

.. OCEÁN

(Erik Ert, 3. 4. 2008 22:11)

.. je pravdou, že v té době bylo vše jiné, vše hlubší, sytější, citlivější, barevnější.. Oceán se pro mne stal vodítkem, odrazovým můstkem pro další výběr okolností na zvolené cestě, literatury, hudby, filmů, lidí.. vzpomínám si, že jsme s klukama na dovolené poslouchali Oceán neustále, od rána do večera a první co bylo po mém příjezdu domů, že jsem si pustil Oceán.. rok 1992 byl smrtonosný, s Oceánem odešlo něco co se již nikdy nemůže vrátit, co jsem s nikým jiným nezažil, Oceán byl má rodina..

....

(M+K, 22. 3. 2008 10:45)

:-)

Ahoj Martine a Káťo,

(Míša, 21. 3. 2008 22:14)

udělal mi radost váš komentář, popravdě jsem ani nečekala, že mé stránky někdo navštíví, jelikož byly založeny víceméně ze zvědavosti, jak se takové stránky tvoří.
Tak tedy až budu mít trochu času, zkusím sem dát nějaké staré fotky, třeba z koncertů, ať zavzpomínáme.
Mějte se moc hezky a ještě jednou dík za komentář, opravdu mně potěšil. M.

mluvíš nám z duše

(Martin a Katka, 15. 3. 2008 21:18)

Ahoj M,
naprosto jsi to trefila, úplně stejně to i po těch, skoro už 20ti letech, cítíme i my. Nejintenzivněji jsme OCEÁN samozřejmě vnímali hlavně v roce 1991, bylo nám tehdy 16 a 18 a celý náš vztah je už od počátku provázen OCEÁNEM a především tou nej nej písní: "VYZNÁNÍ", škoda, že právě tahle nádhera se nedočkala ani klipu a NIKDY jsme ji neslyšeli hrát ani v rádiu. Díky OCEÁNU a walkmanu jsme v klidu ustáli i vojnu a s ní spojené odloučení (1991-1993). Díky za tvé stránky (i když se přiznám bez mučení, že ještě do nedávna byly moje - teda tahle doména na estránkách, ale nějak jsem se asi tak půl roku nedostal k tomu nějak je naplnit a tak propadly)...ale o to radši jsme, že jsi se toho zhostila ty a plnohodnotně je naplňuješ.
Škoda a 100 x škoda, že kluci šli už tak dávno (hlavně teda Petr Muk) svou cestou a že i přes všechny výzvy a dokonce i petice není síla a hlavně, z jejich strany vůle, odehrát pro nás PAMĚTNÍKY alespoň JEDEN KONCERT,
.....třeba ve FRANTIŠKÁNSKÉ ZAHRADĚ!!!
Díky, měj se krásně
zdraví
Martin a Káťa B. Praha