Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavný Oceán se vrátí příští rok, Muka nahradí zpěvačka Charvátová

31. 10. 2008

    

Návrat tuzemské synthpopové legendy Oceán se stal skutečností. Kapela se rozhodla vrátit příští rok na koncertní pódia, a to i přes nesouhlas původního zpěváka Petra Muka, kterého za mikrofonem nahradí Jitka Charvátová, bývalá členka skupin Fiction a Skyline.

   

  

 

Oceán

  

  

 

 

 

 

 

Kapela také bude mít pozměněný název, a to New Ocean, potvrdil bubeník Jan Vozáry, který s kolegy - bratrem Dušanem a klávesistou Petrem Kučerou - o obnovení legendy uvažoval již delší dobu. Jediným, kdo podle něj nesouhlasil, byl Muk.

 

 

"Petr vždycky říkal, že obnovit Oceán je nereálné, a v jednom rozhovoru uvedl, že ho náš rozpad nikdy nemrzel," řekl Jan Vozáry. Dodal, že New Ocean opět naváže spolupráci s textařem Petrem Honsem, který napsal nejslavnější texty kapely.

 

 

 

V programu, který by kapela chtěla představit na letních festivalech, budou písničky starého Oceánu, skladby z repertoáru formace Fiction, nové písně i několik coververzí. O případném natáčení nové desky uvažují až příští rok."Chceme si zahrát a udělat radost lidem, kteří čekají, až znovu uslyší písničky Oceánu z pódia", uvedl Vozáry, který v současnosti spolupracuje na hudebním projektu Banana Zeros.

 

 

 

Zpěvačka Jitka Charvátová před časem s Janem Vozárym i jeho bratrem Dušanem působila ve skupině Fiction. Několik let zpívala v kapele Skyline, ze které letos v červnu odešla.

 

 

 

Ženský vokál New Ocean po vyzkoušení několika zpěváků podle Vozáryho zvolili záměrně, aby nemohl být porovnáván s charakteristickým pěveckým projevem Petra Muka.

 

 

 

 

 

 

 

 

  Fiction - "Básníci ticha"

     

  

  

  

zdroj: iDNES.cz 

   

 

  

 

    

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář