Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Muk se chystá do Varů

11. 2. 2009

Koncert v Karlových Varech odstartuje letošní pouť po českých městech, která nabídne překvapení

Karlovy Vary - Zpěvák Petr Muk zavítá ve středu do Karlových Varů. Společně se svou kapelou zazpívá od 19.30 hodin v karlovarském divadle více než dvacítku písní, které připomenou jeho desetiletou sólovou kariéru. Podle informací z divadla je lístků na vystoupení ještě dost.

Koncert v Karlových Varech odstartuje letošní pouť Petra Muka po českých městech a jeho příznivce čeká velké překvapení. Zpěvák se totiž obklopil mladými muzikanty, se kterými připravil nové aranžmá svých skladeb. „Kapela nyní hraje bez pomoci přídavných nástrojů, které dosud vytvářely velmi specifické zvuky. Proto Petrovy koncerty nyní nazýváme stoprocentně live vystoupeními,“ uvedl s úsměvem manažer Richard Dušák a prozradil, že se zpěvák spojil se členy kapely Decline. Ti původně začínali jako revival skupin The Cure a Depeche Mode.

Zazpívá největší hity „Obě tyto kapely jsou Petru Mukovi blízké, proto si s muzikanty z Decline vzájemně tak sedli. Na karlovarském koncertě zahrají i něco z vlastního repertoáru,“ uvedl Dušák. Podle manažerových slov vystoupení vychází především z Mukovy poslední desky Best of a zazní největší hity jako Ráchel z doby Oceánu, Tančíš sama, Stín katedrál i shalomské Až jednou a Bon soir, mademoiselle Paris.

Petr Muk v současné době zkouší svou roli Leonarda da Vinciho v připravovaném muzikálu Mona Lisa, jehož premiéra se chystá na 4. března v pražském Divadle Brodway. Na svém kontě má Muk muzikálových rolí už opravdu hodně a jeho příznivci o jejich dosavadní souhrn nezůstanou ochuzeni. „V letošním roce uvažujeme o vydání Petrových muzikálových písní, kterých už je opravdu dost. Za sebou má účinkování například v Johance z Arku nebo Galileovi a nazpíval také řadu filmových i pohádkových songů,“ upřesnil manažer.

Počátky Mukovy hudební dráhy jsou ovšem spojeny s punkem, který ze svých strun vyluzoval na počátku osmdesátých let coby baskytarista skupiny Dural. Proslavil se až jako frontman populární kapely Oceán a poté jako spolutvůrce projektu Shalome, který mimo jiné opětovně přinesl popularitu písni Stín katedrál. V objevování starých songů pokračoval i později, kdy na své druhé sólové desce oprášil zašlý lesk písně Zrcadlo. Jak se zdá, sólové dráze hodlá zůstat věrný i nadále, o čemž svědčí například odmítnutý návrat do skupiny Oceán. Ta by pod názvem New Ocean chtěla vystupovat od jara.

Zpěvákův netypický hlas a jeho hudební nadání bylo několikrát vyznamenáno a Muk je například několikanásobným držitelem stříbrného Slavíka či ceny TýTý.

Jeho dalším velkým úspěchem je společné turné s briskýmduem Erasure, které s nimi absolvoval ještě coby zpěvák skupiny Oceán na přelomu roku 2004 a 2005. Hudebníkům se tehdy podařilo totálně vyprodat všech dvacet sedm koncertů, které uspořádali.

***

Petr Muk

·         Zpěvák, skladatel, textař, aranžér, narodil se v roce 1965, je ženatý, má dceru Noemi.

·         Známým se stal na konci 90. let, kdy hrál se skupinou Oceán, kterýabsolvoval britské turné s Erasure.

·         Byl člen projektu Shalom.

·         Od roku 1997 začal kromě sólové dráhy zpívat v muzikálech: v Rusalce, Johance z Arku, v Golemovi.

·         Nyní zkouší svou roli Leonarda da Vinciho pro muzikál Mona Lisa.

 

zdroj: iDNES.cz  

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář