Jdi na obsah Jdi na menu
 


KC Novodvorská - 20.4.2009

21. 4. 2009

    

Ahoj všem.

 

   Včera se na mém "rodném" sídlišti, v kulturáku, kam jsem jako malé děcko chodila do kina a do knihovny konal koncert P.M.

   

   Začátek 19:30. Těšila jsem se.

   V 19:00 nás starší paní v silonovém plášti pustila dovnitř. Prý bylo připraveno 200 židlí, pár jich ještě dodali. Lehkým krokem jsme se došoupaly do 1 řady (jak jinak - je z ní nejlíp vidět   ). Pomalu se začali trousit diváci. Připadala jsem si nejmladší (je mi 33). Zahlédla jsem tak 9-ti letého chlapečka - taky v první řadě - ufff, je to dobrý. Asi 80-ti letá babička se s hůlkou šourala podél pódia a nervózně hleděla lidem v první řadě do očí, asi s nadějí, že jí někdo pustí sednout. "Nejsme v tramvaji", říkám kamarádce Páje, paní se usadila do další řady a my sedíme a čekáme.

   Sál se kupodivu naplnil, start byl taky kupodivu načas. Za zvuku kytar začal koncert. Místo za klávesama zůstalo prázdné, asi pan Šetka přijde později, říkala jsem si. Nepřišel. Prý už nikdy nepřijde. Prima. Vedle zpěvačky Petry Peterové stála cizí zpěvačka, kterou Petr představil jako Zuzku Benešovou. Pak jsme se dozvěděly, že to bylo její první vystoupení a musím říct, že je docela sympatická a dobře zpívá.

   Zazněly klasické hity, z oceánských písní pak Lék světu, Naděje, Prázdná ulice, Ráchel - samozřejmě s připomínkou "opravdového a jediného" autora těchto písní. Taky zazněla jedna písnička od Decline - zpíval kytarista Luděk Fiala.

   Koncert to byl pěkný, dle mého až moc silné kytary, výborný bicí, hlavně v některých pasážích prostě bomba.

   Petr se mi zdál velmi unavený .... jeho neustále přivřené oči a takový nejistý postoj mi docela kazily celkový dojem - ale to je můj problém, neměla jsem lízt do první řady .

        

  

 

MUK

 

     

Ještě musím říct, že výše zmiňovaná babička to asi psychicky neunesla a odešla v 1/3 koncertu. Škoda, mohla se pak vyfotit s P.M. a fotku poslat do Blesku s popiskem "posílám fotku s panem Mukem, byl moc milý a ochotně se se všemi vyfotil"  ....

       

  

 Vstupenka

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zase ty Čelákovice

(Pája, 28. 4. 2009 20:50)

No, ale když teď tak o tom přemýšlím, tak panáka si můžu dát v Praze a nemusím kvůli tomu jezdit do Čelákovic. A nějak nevím, co udělat s dětma. Není zde někdo, kdo by mi chtěl pohlídat v době konání koncertu děti?

aha!

(Míša, 28. 4. 2009 13:00)

a já přemýšlím, na co tě mám nalákat, né na výlet "luxusním vozem", né na Muka, né na muziku - ale na pajduláka :)))
takže jedem????
JUPÍ!

pro Plotku

(Pája, 28. 4. 2009 8:24)

moc jsem nepochopila, co si mi chtěl říct, pokud to teda vůbec bylo pro mě. Ale pokud mě zveš v Čelákovicích na panáka, tak už se těším.

odpověď:

(Míša, 26. 4. 2009 19:14)

od DM nehráli nic. (teda aspoň na tý Novodvorský)

otázka

(Vilém I., 26. 4. 2009 12:50)

A co hrálí od DM?

jo, jo, ...

(Míša, 25. 4. 2009 22:22)

já jí pořád říkám, jakej jsou Čelákovice kousek, na Oceán jsme jezdily až do Ostravy, Brna .....
přece tam nepojedu sama ?!? A Lék světu byl prostě výbornej, ten musím slyšet zas :) a víš co máme na kartičce :))))
jinak zdravím plotku, že jsem tě na Novodvorský neviděla ?!?

pája

(plotka, 25. 4. 2009 1:41)

pajo nevím kam jsi dosahla v živottě ale každy se snaží bejt nejlepší a co si budeme povídat přímo k tematu boty, okno v ne.., lek světu no nemam co dodat a ač mi je teprva 30.. tak pojedu strašně rád na další a další koncert kolem prahy nebo mi dopporuč podobně zaměřenou kapelu co hrae oceanske a shalomske věci)) díky... k novodvorskke snad jen ještě to že odeznlo 21 písní a lidi chtěli ještě přídavek.. a přeju si jen aby to šlo takhle dál a to u kohokoliv prosim a zduraznuju! je to ppak radost někam jít ... takže aloha a poslechni´si nad propastí. nebo .. hmmm ono je to těžke víš vše ale nehodlam rozvadět co by kdo měl dnes zpívat jsem vubec rád že ti ledé fungují!!! a do doslova a vubec že žijou to dopísmene a nejde o věk!! hele tak v čelakévicích na báru... teda na baru...))

Nejsem měkká...

(Pája, 22. 4. 2009 10:36)

jsem stará a líná. Do Čelákovic nejedu. Ale máš ještě měsíc na přemlouvání...

Pájo, nebuď měkká ...

(Míša, 22. 4. 2009 9:42)

... a pojeď - zavzpomínáme na starý cestovatelský časy ... s tím rozdílem, že nepojedeme autobusem za dětskej lístek, ale autem, pohodlně, zaparkujem až před kulturákem. Já jsem vlastně v pondělí ani nevytáhla foťák! Rozmysli se, máš na to skoro měsíc.

...jak to vidím já

(Pája, 22. 4. 2009 9:32)

Myslím, že Tvá "recenze" nemá chybu, koncert si popsala do nejmenší podrobnosti snad jenom bych s Tebou polemizovala ohledně věku oné babičky s hůlkou - já si myslím, že jí bylo hodně přes 80 let. Jinak koncert to byl takový "normální" ani nadšení ani zklamání - prostě normální. V KC Novodvorská jsem zavzpomínala na svá dětská léta a na Káťu a dvě skleničky na závěr příjemně zakončily večer.
PS: Do Čelákovic s Tebou fakt nejedu.